Mobil uygulama nedir? Mobil uygulamada nelere dikkat edilmelidir

Mobil uygulama nedir? Mobil uygulamada nelere dikkat edilmelidir
Tarih: 02.09.2021 | Kategori: Mobil Uygulamalar

Mobil uygulama, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve akıllı saat gibi mobil cihazlarda çalışması için hazırlanmış uygulama yazılımıdır. Günümüzde e- ticaretle uğraşan birçok firma mobil uygulamaya geçerek satışlarında artış elde etmektedir. Anca her firma ya da sektör için mobil uygulama gerekmediğini belirtmek doğru olacaktır.  Mobil uygulamaya uygun bir sektörde bulunuyorsanız nelere dikkat etmelisiniz onu inceleyelim:

1-Kullanıcı deneyimini geliştirin

Uygulamanızı tasarlarken kullanıcı deneyimini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Kullanıcıların istediklerine daha kolay erişebileceği, kolay ödeme sistemi ve en önemlisi düzenli olmasıdır. Kullanıcılarınıza kötü bir deneyim sunduğunuzda uygulamanızın kullanım ömrü azalacaktır. Bu sebeple uygulamanızı tasarlarken kullanıcı deneyimini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.  

2-Farklı işletim sistemlerini mobil uygulamanıza dahil etmeyi unutmayın!

Dünya genelinde en yaygın kullanılan iki ana işletim sistemi bulunuyor Bunlar; Android ve IOS. Mobil uygulama yazılımları. Her bir işletim sistemi için farklı bir şekilde yazılması gerekiyor ve her uygulamanın onaylanma süreci de farklı bir şekilde işliyor. Daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşabilmek ve tüm kitlelere hitap edebilmek için uygulama yazımı sırasında her iki işletim sistemi için de yazılımınızın olması gerekiyor.