Hızlı teslimat ile müşterilerinizi mutlu edin

Hızlı teslimat ile müşterilerinizi mutlu edin
Tarih: 02.09.2021 | Kategori: E- ticaret

E- ticaretin en önemli alanlarından biri kargolama sürecidir. Kargonuzun sağlam paketlenmesi, ürününüzün sitenizdeki gibi alıcıya ulaşması ve teslimat sürecinin hızlı olması müşterinizin size olan güvenini arttırır. Ayrıca tüm bu şartları sağladığınızda müşterilerin sizinle olan bağının da arttığını göreceksiniz. E- ticarette alıcının sizi takip etmesi ve ürün alımlarında devamlılığın sağlanması bu noktada önemlidir.

Peki hızlı teslimatın önemi nedir biraz onu inceleyelim. Eğer teslimatınız uzarsa müşteri ürününüzü almaktan vazgeçecek ve tekrar sitenizi ziyaret etmeyecektir. Bu müşteri kaybına yol açmakla birlikte size olan güvenini de yitirmesine de sebep olacak. Kargolamanızı sağlam ve hızlı yaptığınız taktirde hem devamlı müşteriye sahip olacaksınız hem de güven kazanarak satın alan kişinin çevresine de bu olumlu süreci aktarmasını sağlayacaksınız. 

Eğer kargo süreçlerinde sorun yaşamak istemiyor ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyorsanız. Ürünlerinizin stok sayısını arttırın, çalışan sayınızı arttırın, deponuzda düzeni sağlayın, kargo firmalarıyla iletişim halinde olun.