Hayatımızın olmazsa olmazı sosyal medya

Hayatımızın olmazsa olmazı sosyal medya
Tarih: 02.09.2021 | Kategori: Sosyal Medya

Uzağı yakın ettiğimiz, istediğimiz bilgiye her an ulaşabildiğimiz ve en önemlisi e-ticaretin vazgeçilmez parçası haline gelen sosyal medya, artık hayatımızın merkezine oturmuş durumda. E- ticaret sitesi oluştururken sosyal medyayla paralel olarak ilerlemeniz gerektiğini unutmayın. İnsanlar günün neredeyse her saatini sosyal medyada geçiriyor. Bu sebeple markanızın sosyal ağlarını aktif tutmak zorundasınız.

Oluşturduğunuz e-ticaret sitesinden satışlarınızı arttırmanız için sosyal medya bulunmaz bir nimet. Instagram’ın alışveriş özelliğini açmasının ardından birçok marka satışlarında artış gösterdi. Sadece sosyal medya ya da sadece e-ticaret sitesiyle ürünlerinizi insanlara duyuramazsınız. Bilindiği üzere Instagram’ın  alışveriş özelliğindeki şart bir web sitenizin olması. Bu sebeple satışlarınızda artış görmek istiyorsanız hem e-ticaret hem de sosyal medyanızı entegreli bir şekilde yürütmeniz gerekiyor.

Bu noktada sadece Instagram’dan bahsetmek doğru olmaz. Her markanın veya sektörün hedef kitlesi farklıdır. Hedef kitlenizi belirleyerek Facebook ve Twitter’ı da satışlarınızı arttırmaya yönelik tercih edebilirsiniz.